לעסקים מנויים

הצגה בקאמרי- אדיפוס

ציון הדיל0
ציון הדיל0
הצגה שמשלבת אלמנטים מהמיתוס היווני ואירועים פוליטיים עכשוויים ההצגה מתרחשת בערב חירום גורלי, כאשר המועמד לנשיאות, אדיפוס, נמצא על סף ניצחון היסטורי שיביא לחילופי שלטון. אחרי תקופה של מגפה שמשתוללת וגובה קורבנות בקרב האזרחים, האוכלוסיה רואה בו סימן לשינוי ולתקווה.

אדיפוס, בתקווה לסגל תמיכה רחבה יותר ולהוכיח את השקפותיו המוסריות, מציע להקים ועדה שתחקור פרשיות שעשויות לטשטש את המוסר הציבורי. הוא מבטיח שהחקירה תתחיל ממנו עצמו, בכך מראה עומק מחויבות לשקיפות העקרונות שלו.  זאת טעות מכרעת – אחת שהולכת ומתגלגלת לגילויים שונים ומזעזעים.

ההצגה משחזרת את הטרגדיה היוונית הקלאסית "המלך אדיפוס", אך מציבה אותו בקונטקסט פוליטי וחברתי מודרני. זהו עיבוד קצבי, המצטרף לרשימה הארוכה של פרשנויות ליצירה הקלאסית. עם טוויסטים ותהפוכות שלא ניתן לצפות בהם, ההצגה מאתגרת את הצופים לחשוב מחדש על מושגים כמו גורל, צדק, אמת, ואחריות ציבורית.

זהו לא רק פורטרט של נפילתו של גיבור, אלא גם סקירה מעמיקה של הפוליטיקה והדרכים שאנו מוכנים ללכת בהם כדי לחשוב שיש לנו שליטה על הגורל שלנו. ההצגה נותנת חשיבה עמוקה למציאות שבה אנו חיים, ומציבה את השאלות: כיצד אנו יכולים להכיר את האמת? ואיזו מחיר אנו מוכנים לשלם עבור השלטון שלנו?

"המלך אדיפוס" המרתק קהלים ויוצרים למעלה מאלפיים שנה, מגיע לבמת הקאמרי בתל אביב בעיבוד מבריק כמותחן קצבי ומורט עצבים, מלא טוויסטים ותהפוכות.

    אחלה דיל
    Logo
    Enable registration in settings - general